Zabawa kolorami

Zmiana wystroju naszego mieszkania może być również przeprowadzona poprzez zmiany koloru ścian poszczególnych pomieszczeń. Kolorystyka miejsca, w którym przebywamy, wpływa na nasze samopoczucie, dlatego ważne jest aby barwy naszego domu działały na nas pozytywnie.

Od razu widać tu przewagę jaśniejszych kolorów nad ciemniejszymi. Jasne kolory rozjaśniają pomieszczenie, co powoduje, że światło utrzymywane jest dłużej, dzięki czemu nie musimy zbyt szybko zapalać lamp, co pozwoli z kolei zaoszczędzić nam na rachunkach za prąd.

Zmieniając barwę ścian, jednocześnie możemy dodać na wybranych fragmentach fantazyjną teksturę. Warto również zastosować trafione połączenia kolorów, np. pokój pomalowany na żółto z detalami wykończonymi w kolorze żółtym.

Oczywiście ilość tych detali zależy od indywidualnych upodobań każdego z nas. Mogą to być dywany, zasłony czy nawet ramka do zdjęcia. Dodatkowej kompozycji mogą dodać odpowiednio dobrany obrus i serwetki oraz kolorowe poduszki na kanapie.

Widać, że tak naprawdę wystarczą jedynie drobne zmiany, żeby uatrakcyjnić nasze mieszkanie. Odpowiednio dobrana paleta barw w połączeniu z dodatkowymi elementami jak: dywaniki, poduszki lub obrusy mogą nas pozytywnie zaskoczyć końcowym efektem.

Related Posts

Napisz komentarz