Tani remont – na co uważać?

Gdy chcemy przeprowadzić remont naszego mieszkania, marzymy o tym, żeby zrobić jak najefektywniej i jak najtaniej. Tani remont jest więc dla nas bardzo kuszącą propozycją, ale należy zachować pewną ostrożność tak, aby nie popełnić pewnych błędów, których potem będziemy żałować.

Dzięki odmalowaniu ścian, wymianie wykładziny, mebli i zmianie wystroju wnętrza, nasz dom będzie sprawiał wrażenie nowego. Należy wystrzegać się jednak pewnych pułapek takiego sposobu remontowania.

Pierwszą z nich może być stara instalacja elektryczna zbudowana z aluminiowych kabli. Należy ją wymienić, gdyż ten typ instalacji nie jest przygotowany na obciążenia współczesnego domu, gdy pracują naraz takie urządzenia jak: zmywarka, odkurzacz, piekarnik czy pralka.

Najlepiej wymienić aluminiową instalację na instalację miedzianą. Nie należy też malować ścian w przypadku, gdy niezbędna jest najpierw wymiana okien, posadzki, płytek ceramicznych czy drzwi.

Oszczędniejszą formą remontu jest stosowanie farby zmywalnych, które wprawdzie są droższe, ale za to w kolejnych latach zamiast na nowo malować ściany, można je zwyczajnie umyć. Z kolei gdy mamy w planach cyklinowanie podłogi, należy to zrobić przed ustawieniem mebli, gdyż umeblowanego pomieszczenia nie da się wycyklinować.

Related Posts

Napisz komentarz