Sprzątanie jako forma „remontu”

Kto z nas nie lubi przechowywać pewnych rzeczy. Są to przedmioty do których możemy mieć pewnego rodzaju sentyment, uważamy, że mogą się jeszcze w przyszłości przydać, bądź po prostu zapominamy o nich i leżą nieużywane na dnie szafy.

Dlatego też, jeśli mamy chwilę wolnego czasu, warto zajrzeć do naszych szaf i przeprowadzić dokładną selekcję tych rzeczy, których naprawdę potrzebujemy oraz tych, które tylko niepotrzebnie zabierają miejsce.

Po przeprowadzeniu selekcji na pewno zdamy sobie sprawę ile zbędnych rzeczy „chomikowaliśmy” przez lata, a bez których możemy się spokojnie obejść. Po ich wyrzuceniu okaże się pewnie, że mamy sporo wolnego miejsca, gdzie możemy włożyć potrzebniejsze rzeczy, na które wcześniej nie mogliśmy znaleźć miejsca.

Jeśli planujemy w przyszłości dokupić dodatkowy mebel na przedmioty, na które nie mamy miejsca, warto co jakiś czas przeglądać szafy, gdyż możemy dojść do wniosku, że wiele przedmiotów trzymamy niepotrzebnie, a na ich miejsce możemy włożyć te bardziej przydatne.

Zasady wschodniej sztuki urządzania wnętrz – Feng Shui mówią o blokadzie przepływu pozytywnej energii spowodowanej przetrzymywaniem niepotrzebnych przedmiotów. Pozbycie się zbędnych rzeczy, nie tylko gwarantuje więcej przestrzeni, ale także wpływa na nasze lepsze samopoczucie. Warto więc co jakiś czas systematycznie kontrolować posiadane przedmioty, by nie zajmowały otaczającej nas przestrzeni.

Related Posts

Napisz komentarz