Odśwież stare meble zamiast kupować nowe

Planując remont często zastanawiamy się nad wymianą mebli na nowe. Jednak w momencie przeglądania cen modułów zdajemy sobie sprawę, że wiąże się to z dużymi kosztami i rezygnujemy z tego pomysłu.

Należy jednak zadać sobie pytanie: czy warto kupować nowe meble zamiast odświeżyć stare? Do mebli w pewien sposób czuje się sentyment, gdyż towarzyszą nam od wielu lat i jeśli ich jedyny problem to to, że nie wyglądają już tak efektownie to czy nie warto je odrestaurować, niż wydawać pieniądze na nowe?

Nie trzeba wcale porywać się na duże zmiany, czasami wystarczy zmiana koloru, zmiana rodzaju lakieru, jakim są pomalowane meble, czy zmiana tapicerki fotela. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo tego typu czynności mogą podnieść atrakcyjność naszych mebli, a nie będą one pociągały za sobą dużych kosztów.

Czasami wystarczające będzie jedynie dodanie drobnych, nowych elementów, np. nowe okucia komody, czy uchwyty szuflad. Sposobów na zmianę wyglądu naszych mebli jest sporo, np. naklejanie na fronty szafek tkanin o różnej fakturze.

Ciepły i naturalny wygląd mebli daje m.in. juta naklejona na fronty mebli. Każdy dobrze przemyślany pomysł na zmianę wyglądu naszych mebli na pewno przyniesie bardziej satysfakcjonujące korzyści od kupna nowych mebli, nie mówiąc już o kosztach finansowych.

Related Posts

Napisz komentarz