Istota odpowiedniego oświetlenia

Podczas zmiany wystroju naszego mieszkania trzeba zwrócić uwagę na oświetlenie, które jest jednym z najważniejszych elementów wystroju. Dzięki odpowiedniej grze świateł można całkowicie zmienić charakter otaczającej nas przestrzeni.

Zmiana ustawienia, czy natężenia oświetlenia może również wprowadzić element innowacyjności w aranżowanym lokum. Przy odpowiednim doborze oświetlenia powinno się jednak wziąć pod uwagę kilka czynników.

Po pierwsze wielkość pomieszczenia, gdyż pozwoli nam to zadecydować ile elementów oświetlenia należy umieścić aby uzyskać optymalny efekt. Po drugie należy wziąć pod uwagę funkcje, jakie spełnia dane pomieszczenie. Jeśli jest to pomieszczenie biurowe, to oświetlenie powinno być tak dobrane, żeby zapewniało optymalne warunki pracy.

Z kolei w przypadku sypialni duży żyrandol wcale nie musi być konieczny, a wystarczą małe lampki, które gwarantują lepszy klimat. Podobna sytuacja jest w przypadku pomieszczeń otwartych na inne, z których też dociera światło.

W tym przypadku zamiast oświetlenia sufitowego wystarczą boczne i stojące lampy. Podsumowując, wszystko sprowadza się do tego iloma pomieszczeniami dysponujemy, układu tych pomieszczeń oraz ich przeznaczenia.

Jeśli chcemy zaoszczędzić na oświetleniu zrezygnujmy z wielkich żyrandoli lub wstawmy je tylko do salonu, a pozostałe pokoje lepiej wyposażyć w lampy boczne lub lampki nocne. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko mniejsze koszty, ale i lepszy klimat i samopoczucie.

Related Posts

Napisz komentarz